Анабазис. Похід 10000 еллінів [Ксенофонт Эфесский] (fb2) читать постранично, страница - 96

- Анабазис. Похід 10000 еллінів (пер. Олександр Кислюк) (и.с. ad fontes) 558 Кб скачать: (fb2) - (исправленную)  читать: (полностью) - (постранично) - Ксенофонт Эфесский

 [Настройки текста]  [Cбросить фильтры]

цей період він і написав «Анабазис».

(обратно)

280

На думку вчених-дослідників, Клеагор був або живописцем, який прикрасив фресками храм у Лікеї, або жерцем-ворожбитом, який склав книгу про сновидіння.

(обратно)

281

Зевс-Мейліхій — Зевс Милостивий. Головним місцем культу цього бога були Афіни.

(обратно)

282

На звичайних жертвоприношеннях богам тільки деякі частини заколених тварин спалювалися на вогнищі, інші віддавлися жерцям, а третя частина йшла на частування учасників урочистостей. Проте в окремих випадках, наприклад на умилостивлювальних жертвах, звичай вимагав цілковитого спалення тварини, тому для цього вибиралася дрібна худоба.

(обратно)

283

Предок Гонгіла з Еретрії, теж Гонгіл, був вигнаний з Ерерії за те, що був посередником між Ксерксом і спартанським царем Павсанієм, які задумали зрадити Грецію персам. Ксеркс подарував йому у спадкоємне володіння чотири міста в Троаді. Гонгіл — чоловік Еллади — правив цими містами за правом спадку.

(обратно)

284

Перси як панівна народність перської монархії володіли великими помістями в Малій Азії. Таким перським землевласником був, мабуть, Асідат.

(обратно)

285

Гірканці — підвладна персам народність, яка мешкала біля Каспійського моря.

(обратно)

286

Плем’я у Вірменії.

(обратно)

287

Народність у Малій Азії.

(обратно)

288

Завершальна частина твору, очевидно, належить не Ксенофонотові, а якомусь іншому авторові. Наведені тут імена сатрапів і племен частково не збігаються з відомостями, які подає Ксенофонт.

(обратно)