Без козиря (збірка) (fb2)


Петро Панч  

Историческая проза  

Без козиря (збірка) [на украинском (uk)] 1.64 Мб   (читать) (читать постранично) (скачать fb2) (скачать исправленную)
  издано в 2009 г.   в серии Історія України в романах (post) (иллюстрации)

Без козиря (збірка) (fb2)Добавлена: 27.08.2014 Версия: 1.0.
Дата создания файла: 2013-04-11
ISBN: 978-966-03-4771-7 Кодировка файла: UTF-8
Издательство: Фоліо Город: Харків
Поделиться:
   (Fb2-info)    (ссылка для форума)     (ссылка для блога)     (QR-код книги)  

Аннотация

Петро Панч (1891–1978) (справжнє ім'я Петро Йосипович Панченко) — відомий український новеліст, романіст, автор казок для дітей. У роки громадянської війни він спочатку воював на боці петлюрівців (цей факт не афішувався за радянських часів), а потім перейшов до лав червоноармійців.
Темі громадянської війни присвячений перший роман Петра Панча «Облога ночі». Гордій Байда, шахтар з Донбасу, все своє життя довбав вугілля в забої і не цікавився політикою. Але настали тяжкі часи: в рідній Калинівці хазяйнують німці, а на владу претендують також більшовики, петлюрівці, гетьманівці. Як жити далі? Тим паче, що сини Гордія обрали різні шляхи: старший, Клим, червоноармієць, а молодший, Ілько, анархіст.
До книжки також включено повісті: «Без козиря», в якій описаний Брусиловський наступ російської армії, та «Голубі ешелони», що розповідає про трагедію петлюрівського офіцера Лец-Отаманова, який боровся за самостійну Україну, що мала стати за сестру всій Європі і Росії, але, як завжди, її намагаються віддати на поталу іноземним загарбникам.Теги: боротьба незалежність громадянська війна українська проза історія України

  (Custom-info)


 (Оглавление)«Призрачные миры» - интернет-магазин современной литературы в жанре любовного романа, фэнтези, мистики