Покривало Ізіди. Нарис історії ідеї Природи [П'єр Адо] (fb2)


П'єр Адо   (перевод: Оксана Йосипенко)

Философия  

Покривало Ізіди. Нарис історії ідеї Природи [на украинском (uk)] 3.42 Мб   (читать) (читать постранично) (скачать fb2)
  издано в 2016 г.  (post) (иллюстрации)

Покривало Ізіди. Нарис історії ідеї Природи (fb2)Добавлена: 21.05.2018 Версия: 1.0.
Дата авторской / издательской редакции: 2004-01-01
Дата создания файла: 2018-04-28
ISBN: 978-966-97200-5-4 Кодировка файла: UTF-8
Издательство: Новий Акрополь Город: Київ
Поделиться:
   (Fb2-info)    (ссылка для форума)     (ссылка для блога)     (QR-код книги)  

Аннотация

«Покривало Ізіди» — одна з останніх книг П’єра Адо (1922—2010), задум якої він, за власним зізнанням, виношував більше сорока років. У ній автор розкриває походження численних уявлень про природу і настанов щодо неї, які, на його думку, стали можливими завдяки різним тлумаченням афоризму Геракліта «Природа любить приховуватися», що творять відмінні формули розуміння реальності: «Те, що народжується, схильне зникнути»; «Природа вбирається у чуттєві форми та міфи»; «Природа приховує у собі таємні властивості»; «Буття розкриває себе у приховуванні» тощо. П’єр Адо реконструює таким чином контраверсійну історію ідеї Природи у західній думці, що вже упродовж більш ніж двадцяти п’яти століть розривається між тим, що він називає прометеєвою настановою («людина має опанувати природу і стати її господарем»), та орфічною настановою — «ніхто, окрім поета та митця, не може зазирнути за покривало таємниць Природи».
Книга є рідкісним для нашого часу прикладом синтезу філософського, наукового та мистецького підходів і, у цій якості, буде цікавою широкому інтелектуальному загалу.


Рекомендации:

эту книгу рекомендовали 0 пользователей.
Прежде чем рекомендовать книгу, хорошо подумайте. Рекомендация - это высшая оценка, которую вы можете выставить книге. 10 по 5-балльной шкале.

  (Custom-info)

 (Оглавление)