Освенцім: міфи і факти (fb2)

Книга 153928 устарела и заменена на исправленную

- Освенцім: міфи і факти 1.58 Мб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2) (скачать исправленную) - Марк Вебер

Настройки текста:
Інститут ревізії історії Марк Вебер Освенцім: міфи і факти

Майже кожен чув про Освенцім (на Заході Освенцім називається Аушвіц — прим. перекл.) — німецький концентраційний табір 2-ї Світової війни, де, як стверджується, у газових камерах були винищені безліч ув'язнених — здебільшого жидів. В широко поширеній думці Освенцім виображується найжахливішим нацистським винищувальним центром. Проте страшна репутація табору не відповідає фактам.

Вчені не згодні з голокостною історією

На здивування багатьох все більше і більше істориків і інженерів піддають сумніву загальновизнану історію Освенціма. Ці вчені-«ревізіоністи» не заперечують той факт, що велику кількість жидів було депортовано в цей табір, або що багато хто помер там, особливо від висипного тифу та інших хвороб. Водночас вони представляють переконливі свідчення, які доводять, що Освенцім не був винищувальним центром і, що історії про масові вбивства в "газових камерах" є міфом.

На фото: В’язні працюють на заводі в Аушвіці

Табори Освенціма

Табірний комплекс Освенцім був створений в 1940 році в центрально-південній частині Польщі. Між 1942 і серединою 1944 років туди було депортовано багато жидів.

Головний табір був відомий як Освенцім I. Біркенау або Освенцім II був нібито головним винищувальним центром, а Моновіц або Освенцім III був великим промисловим центром з виробництва бензину з вугілля. Крім того, до них примикали десятки таборів меншого розміру, що працювали на військову економіку.

Чотири мільйони жертв?

На післявоєнному Нюрнберзькому трибуналі Союзники стверджували, що німці винищили чотири мільйони людей в Освенцімі. Ця цифра, винайдена радянськими комуністами, некритично приймалася протягом багатьох років. Наприклад, вона часто з'являлася в найбільших американських газетах і журналах. [1]

Сьогодні жоден серйозний історик, навіть той, хто в цілому сприймає історію винищення, не вірить цій цифрі. Ізраїльський історик з голокосту Єгуда Бауер заявив в 1989 році, що настав час, нарешті, визнати, що відома цифра чотири мільйони — є явним міфом. У липні 1990 року Державний музей Освенціма в Польщі разом з ізраїльським голокостним центром Яд-Вашем раптово оголосили, що загалом там померло, ймовірно, один мільйон людей (жидів і нежидів). Жодна з цих установ не повідомила скільки з них було насправді вбито, так само як не було названо і можливе число людей нібито вбитих газами. [2] За оцінкою відомого голокостного історика Джеральда Рейтлінгера в Освенцімі загинуло приблизно 700 000 жидів. Нещодавно голокостний історик Жан-Клод Прессак оцінив що в Освенцімі загинуло близько 800 000 осіб, з яких 630 000 були жиди. Хоча навіть і такі підправлені в бік зменшення цифри продовжують залишатися невірними, вони показують, що історія Освенціма з плином часу зазнала величезних змін.

На фото: В’язень працює в оранжереї Освенціму І

Безглузді розповіді

Деякий час найсерйознішим чином стверджувалося, що в Освенцімі жидів систематично вбивали електричним струмом. Американські газети, цитуючи свідчення радянського очевидця зі звільненого Освенціма, в лютому 1945 року повідомили своїм читачам, що методичні німці вбивали там жидів, використовуючи "електричний конвеєр, на якому одночасно можна було вбити електричним струмом сотні людей, а потім транспортувати їх у печі. Вони згорали майже миттєво, виробляючи добриво для довколишніх полів, на яких вирощувалася капуста." [4]

Крім того, на Нюрнберзькому трибуналі головний обвинувач з боку США Роберт Джексон стверджував, що німці використовували "нещодавно винайдений пристрій, що дозволяє миттєво" випарувати "20 000 жидів в Освенцімі, при цьому від них не залишалося ніякого сліду." [5] Сьогодні жоден видатний історик не сприймає серйозно подібні вигадані історії.

«Визнання» Хесса

Ключовим голокостним документом є "визнання" колишнього коменданта Освенціма Рудольфа Хесса від 5 квітня 1946 року, представлене звинуваченням США на головному Нюрнберзькому процесі. [6]

Хоча воно все ще інколи цитується як безсумнівний доказ того, що Освенцім був табором знищення, насправді ж ця заява було неправдивою, отриманою під тортурами.

Через багато років після війни офіцер англійської військової розвідки Бернард Кларк розповів як він і п'ятеро інших англійських солдатів катували колишнього коменданта, домагаючись від нього "зізнання". Сам Хесс пояснив свої страждання наступними словами: "Так, звісно, я підписав заяву, що я вбив 2,5 мільйони жидів. Я так само міг сказати, що цих жидів було 5 мільйонів. Існують способи,


MyBook - читай и слушай по одной подписке