Володимир Іванович Савченко

RSS канал автора
Поделиться:
Иллюстрация № 1 читать онлайн КулЛиб

Володимир Іванович Савченко (15 лютого 1933, Полтава — 24 січня 2005, Київ) — радянський та український письменник-фантаст. Писав переважно російською мовою.
Народився у 1933 року в Полтаві. Закінчив Московський енергетичний інститут. Працював у науково-дослідних інститутах, зокрема у Інституті кібернетики. Автор наукових праць у галузі напівпровідників та мікроелектроніки, винаходів.
Перша публікація «Назустріч зіркам» (1955) відкрила у авторі прибічника природничо-наукової фантастики, що цікавиться евристичним потенціалом небуденної особистості. У 1956 році друкує оповідання «Пробудження професора Берна», яке потім кардинальним чином переробить в утопічний роман «За перевалом» (1984) про комуністичне майбутнє Землі.
У збірці «Чорні зірки» (1960) досліджував межі традиційних наук, висував оригінальні гіпотези. Зокрема, у оповіданні «Друга експедиція на дивну планету» (1959) висував на перший план політичні нюанси у контактах з кристалічною формою життя. Позиціонував себе як прибічника кібернетичного погляду на суспільство і живий організм. Послідовно розробляв різноманітні аспекти процесу самопізнання особистості. Провідні позиції у радянській науковій фантастиці зайняв післе публікації роману «Відкриття себе» (1967), у якому попереджав про етичні проблеми при створенні інформаційних клонів. Роман неодноразово перекладався іншими мовами.
У 1973 році вийшов у світ 25-й том «Бібліотеки сучасної фантастики» під назвою «Антологія», у якому у скороченому варіанті була вміщена програмна для Савченка повість «Випробування істиною». У цьому виданні були присутні найкращі твори популярних письменників-фантастів США, Великої Британії, Японії і Франції. Але, попри це, саме текст Савченка став культовим для цілого покоління радянських інженерів.
У подальших творах Савченко досліджує біологічні боки феномену надлюдини. Це повість «Переплутаний» (1983) і т. п.
Серед видань українською мовою найбільш відома повість «Привид часу» (1962).
Знайдений померлим у власній квартирі у Києві у п'ятницю, 24 січня 2005 року.
У 2005 році на честь Савченка названа премія міжнародної асамблеї фантастики «Портал», що вручається автору, який відзначився стрімким творчим зростанням за останній рік.Показывать:   Сортировать по:

    Массовая выкачка в формате:

Показываем книги: (Автор) (все книги на одной странице)

Количество книг по ролям: Автор - 9. ( 9 на иностранном языке)
Всего книг: 9. Объём всех книг: 10 Мб (10,122,977 байт)

Автор

Научная Фантастика   Приключения   Путешествия и география  

ППФ (пригоди, подорожі, фантастика)
- 82. Пригоди. Подорожі. Фантастика - 82 (пер. Володимир Василюк, ...) [на украинском (uk)] 1.86 Мб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)

Научная Фантастика  

У світі пригод
- Чорні зорі [на украинском (uk)] 1.12 Мб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)
- Блакитні прихідці [на украинском (uk)] 15 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)
- Візит зсунутої фазіанки (пер. Михайло Семенюк) [на украинском (uk)] 189 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)
- Зустрічники [на украинском (uk)] 196 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)
- Переплутаний [на украинском (uk)] 105 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)
- Привид часу (пер. В. Р. Лихогруд, ...) [на украинском (uk)] (и.с. Пригоди. Подорожі. Наукова фантастика) 3.47 Мб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)
- Ризиконавти [на украинском (uk)] (и.с. Пригоди. Фантастика) 2.69 Мб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)
- Сигнали з планети Земля [на украинском (uk)] 21 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)


Зарегистрируйтесь / залогиньтесь для выкачки нескольких книг одним файлом.