Григорій Савич Сковорода

RSS канал автора
Поделиться:
Иллюстрация № 1 читать онлайн КулЛиб


Григорій Савич Сковорода (* 22 листопада (3 грудня) 1722, Чорнухи, Лубенський полк — † 29 жовтня (9 листопада) 1794, Іванівка, Харківщина) — український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог. Блискуче знання мов, поетики й риторики, античної і нової філософії поєднувалося у ньому з неабиякими здібностями в галузі літератури і мистецтва.
Григорій Сковорода народився в сотенному містечку Чорнухи Лубенського полку, що нині на Полтавщині, у небагатій козацькій родині. Після здобуття початкової освіти в сільській школі з 1734 року (Григорію 12) навчався у Києво-Могилянській академії. Його навчання в Академії, з перервами, тривало до 1753-го. Її бібліотека стала для нього джерелом знань. У навчанні був перший, і всі найкращі похвали належали йому. Протягом навчання в Академії вивчив латинську, грецьку, церковнослов'янську, польську, німецьку та інші мови, ознайомився з творами багатьох філософів та письменників, від античних до йому сучасних. У 1741 році Григорія забрали до Петербурга для співу в придворній капелі, звідки він повернувся в 1744-му. Згодом, у 1745–1750 роках, Сковорода їде до Європи: спершу до Угорщини в складі царської місії під проводом Ф. Вишневського, далі — до Словаччини (Братислава) й Австрії (Відень). Перебування Сковороди в Італії, Німеччині й Польщі не підтверджено документами[1]. Після мандрівки він повернувся в Україну, працював професором у Переяславі, в Харкові, приватно перекладав Плутарха, писав свої твори. З 1754 по 1759 рік жив у с. Коврай на Черкащині, тут він написав низку віршів до своєї славнозвісної збірки «Сад божественних пісень». Саме в цей час мислитель зустрічає одного з найвідданіших учнів, Михайла Ковалинського, який після смерті вчителя написав його біографію, докладну, ґрунтовну, на яку посилалися й посилаються всі дослідники творчості мудреця. Саме в листах до нього Григорій Савич висловлював найважливіші ідеї, що згодом ставали основою філософських трактатів.
Під кінець 70-х років XVIII ст., після різних конфліктів з владою, Григорій Сковорода обрав зовсім новий і незнаний до того стиль життя, а саме — мандрівку. І ця мандрівка тривала до самої смерті, майже тридцять років. Була вона повна пригод, оповита переказами й легендами. У ній ніколи не розлучався філософ із Біблією, сопілкою або флейтою і своїми писаннями. Слава про нього йшла всюди, і кожний, чи то пан, чи то селянин хотів його побачити й почути. Тож аудиторія його була дуже численна і різнорідна, і всі розуміли його — речника великої правди.
Помер 9 листопада 1794 в селі Пан-Іванівка (зараз Сковородинівка) Золочівського району Харківської області.
Показывать:   Сортировать по:

    Массовая выкачка в формате:

Показываем книги: (Автор) (Об авторе) (все книги на одной странице)

Количество книг по ролям: Автор - 17. ( 17 на иностранном языке) Об авторе - 1. ( 1 на иностранном языке)
Всего книг: 18. Объём всех книг: 16 Мб (16,936,306 байт)

Автор

Классическая проза  

Класика української літератури
- 63. Філософські трактати [на украинском (uk)] 246 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)
- 64. Сад божественних пісень [на украинском (uk)] 200 Кб  (читать)  (скачать fb2)  (читать по подписке)
- 65. Байки Харківські [на украинском (uk)] 237 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)
- 66. Афоризми [на украинском (uk)] 176 Кб  (читать)  (скачать fb2)
- 67. Поетичні твори [на украинском (uk)] 188 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)

Классическая проза  

- Афоризми [на украинском (uk)] [windows-1251] 37 Кб  (читать)  (скачать fb2)  (читать по подписке)
- Бджола та Шершень [на украинском (uk)] [windows-1251] 38 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)
- Вступні двері до християнської добронравності [на украинском (uk)] [windows-1251] 22 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)
- Собака і Вовк [на украинском (uk)] [windows-1251] 19 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)

Поэзия  

- Збірка «Сад божественних пісень» [на украинском (uk)] [windows-1251] 71 Кб  (читать)  (скачать fb2)  (читать по подписке)
- Сад божественних пісень (пер. Валерій Олександрович Шевчук) [на украинском (uk)] [windows-1251] 69 Кб  (читать)  (скачать fb2)  (читать по подписке)

Поэзия   Старинная литература  

- Пізнай в собі людину [на украинском (uk)] 3.3 Мб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)
- Поетичні твори [на украинском (uk)] 293 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)

Поэзия   Религия  

- «Сад божественних пісень» [на украинском (uk)] [windows-1251] 25 Кб  (читать)  (скачать fb2)  (читать по подписке)

Старинная литература   Философия  

- Філософські трактати [на украинском (uk)] 360 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)

Философия  

- Байки Харківські (пер. Валерій Олександрович Шевчук) [на украинском (uk)] [windows-1251] 72 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)

Научная литература  

- Повна академічна збірка творів [на украинском (uk)] 10.3 Мб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2)

Об авторе

Биографии и Мемуары  

- На зламі двох світів (Розвідка про Г. С. Сковороду і харківський колегіум) [на украинском (uk)] 556 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2) - Анастасія Максимівна Ніженець


Зарегистрируйтесь / залогиньтесь для выкачки нескольких книг одним файлом.