Борис Віан

RSS канал автора
Поделиться:
Иллюстрация № 1 читать онлайн КулЛиб

Народився в містечку Вілль-Д'Евре в родині перекладача. У ранній юності заразився лихоманкою, яка дала ускладнення на серце (згодом ці ускладнення привели до передчасної кончини письменника). Закінчив машинобудівний інститут, працював інженером, на початку 40-их років вперше взявся за перо - "щоб скласти щось забавне для дружини". У 1946 році був опублікований перший роман Віана "Я прийду плюнути на ваші могили" під псевдонімом Вернон Салліван; в тому ж році був написаний роман "Піна днів". У 1947 р проти Віана за його перший роман порушили справу за звинуваченням у порушенні суспільної моралі; три роки по тому автора засудили до штрафу в сто тисяч франків. У тому ж 1947 р побачили світ романи "Сколопендр і планктон", "Осінь в Пекіні" і "У всіх мертвих однакова шкіра". У 1950 р побачив світ один з найкращих романів Віана "Серцедер". У 1952 р Віан став членом Коледжу парапсихів - літературного об'єднання, метром якого був проголошений відомий французький літератор, попередник і сюрреалістів, і абсурдистів Альфред Жаррі. Крім Віана, до цього об'єднання входили, зокрема, поети Рене Клер і Жак Превер, романіст Раймон Кено і драматург Ежен Іонеско. У 1953 році був опублікований останній роман Віана "Серце дибки". Рік по тому Віан відправився в гастрольне турне по Франції (зі своїми піснями, серед яких була і пісня "Дезертир", надзвичайно популярна на початку 50-их років); через рік пісні Віана були записані на касети. Крім пісень, Віан також складав оперети, причому останню - "Фієсту" - написав всього за рік до смерті. Помер Віан від серцевого нападу під час попереднього перегляду фільму "Я прийду плюнути на ваші могили". Після смерті письменника у Франції було створено Товариство друзів Бориса Віана, до складу якого увійшли Моріс Бежар, Рене Клер, Жан-Поль Сартр і багато інших відомих людей. Книги Віана перекладені десятками мов, а найпопулярнішою з них залишається роман "Шумовиння днів".

Показывать:   Сортировать по:

    Массовая выкачка в формате:

Показываем книги: (Автор) (все книги на одной странице)

Количество книг по ролям: Автор - 4. ( 4 на иностранном языке)
По форматам:  fb2 книги - 4 (4.27 Мб)
Всего книг: 4. Объём всех книг: 4 Мб (4,480,910 байт)

Автор


Бібліотека "Всесвіту"
Социальная фантастика   Научная Фантастика   Приключения  
- Фантастика Всесвіту. Випуск 4 (пер. Іван Іванович Білик, ...) [на украинском (uk)] (а.с. Бібліотека "Всесвіту" ) 3.05 Мб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2) (скачать исправленную)

Мурахи

Роман   Современная проза  

- Шумовиння днів (пер. Петро Таращук) [на украинском (uk)] 514 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2) (скачать исправленную)

Роман   Социальная фантастика  

- Червона трава (пер. Владислав Борсук) [на украинском (uk)] 492 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2) (скачать исправленную)

Ненаучная фантастика   Рассказ  
- Дохла риба (пер. Віктор С. Омельченко) [на украинском (uk)] (а.с. Мурахи -7) 249 Кб  (читать) (читать постранично) (скачать fb2) (скачать исправленную)


Зарегистрируйтесь / залогиньтесь для выкачки нескольких книг одним файлом.