Українська література 17 століття [Мелетій Смотрицький] (fb2)


Мелетій Смотрицький   Кирило Транквіліон-Ставровецький   Захарія Копистенський   Касіян Сакович   Софроній Почаський   Іоаникій Галятовський   Антоній Радивиловський   Лазар Баранович   Олександр Бучинський-Яскольд   Іван Величковський   Петро Попович-Гученський   Данило Братковський   Климентій Зіновіїв  

Древнеевропейская литература  

Українська література 17 століття [на украинском (uk)] 3.02 Мб
скачать: (fb2) - (исправленную)  читать: (полностью) - (постранично)
(post) (иллюстрации)

Українська література 17 століття (fb2)Добавлена: 18.09.2012 Версия: 1.0.
Дата создания файла: 2012-07-03
Кодировка файла: UTF-8
Поделиться:
  (Fb2-info)    (ссылка для форума)     (ссылка для блога)     (QR-код книги)  

Аннотация

В українській літературі 17 століття було часом формування та розквіту літературного стилю бароко. Його предтечею вважається ще Іван Вишенський, але розквітло бароко у творчості Мелетія Смотрицького, Кирила Транквіліона-Старовецького та з появою київської школи. На формування українського бароко найбільше вплинуло відновлення православної ієрархії у 1620 році, заснування київської школи 1615 року та її реформи, проведені митрополитом Петром (Могилою) (1644) і гетьманом Іваном Мазепою (1694). І нові православні ієрархи, і професори Академії були головними представниками бароко, яке іноді звуть «козацьким», що не зовсім вірно, оскільки козаки мають до нього досить віддалене відношення, як в літературі, так і в інших видах мистецтва. Головними митцями були духовні особи, ченці та ієрархи. Звідси і головна відмінність українського бароко від західноєвропейського — його переважно духовний характер.


Рекомендации:

эту книгу рекомендовали 0 пользователей.
Прежде чем рекомендовать книгу, хорошо подумайте. Рекомендация - это высшая оценка, которую вы можете выставить книге. 10 по 5-балльной шкале.



  [Оглавление]